CZTERY etapy wdrożenia
Każda organizacja jest inna. Każde wdrożenie Pozytywnej Produktywności również jest odmienne.
Nasza metodyka jest elastyczna i w prosty sposób adaptuje się do specyficznych potrzeb, kultury i poziomu dojrzałości organizacyjnej Klienta.
Dokonaliśmy dziesiątek wdrożeń w różnych organizacjach, od sprzedaży, przez finanse, działy IT, działy reklamacji, aż po działy administracyjne, od dużych międzynarodowych korporacji po lokalne firmy zatrudniające 5 pracowników.
Dowodzi to, że Pozytywna Produktywności zawsze może zostać dopasowana do potrzeb Klienta.
Irina Semushkina
Associate Partner, BPO Russia Rödl & Partner
„Ta metodologia jest ustrukturyzowana. Są 4 kroku – 4 bramki – i mamy bardzo jasne kryteria dla osiągnięcia każdej z nich. Możemy oceniać efekty, znamy cele, wiemy gdzie dążymy, co ma zostać osiągnięte.”
Rafał Kozłowski
CFO, Wiceprezes Asseco Poland
„Prawda jest taka, że w back office, a w szczególności w finansach, ludzie lubią ustrukturyzowane podejścia.”
Zanim zaczniemy projekt przechodzimy przez fazę przygotowań, w której zawierają się analizy procesu, warsztat Pozytywnej Produktywności, szkolenie z zarządzania zmianą, komunikacji, planowania celów, zarządzania projektem itp. Dopiero wtedy zespół jest gotowy na to, aby zmierzyć się z nowym wyzwaniem.
Zakończenie każdego etapu jest możliwe jedynie przy wypełnieniu specyficznych kryteriów. Są one z góry zdefiniowane – nazywamy je BRAMKAMI.
Niektórzy Klienci decydują się, że ich zespoły przejdą jedynie przed 2 branki, z niektórymi kontynuujemy projekt aż do bramki 4. Obowiązkowe jest jednak wykonanie sekwencji kroków – zakończenie tych wcześniejszych przed kolejnymi.
BRAMKA 1
Budowanie transparentności i systemu zarządzania wizualnego poprzez pomiar codziennej pracy i codzienną analizę.
BRAMKA 2
Budowanie cyklu ciągłego doskonalenia poprzez identyfikację problemów w różnych procesach.
BRAMKA 3
Usprawnienie procesu end-to-end oraz współpracy i komunikacji z Klientem i wszystkimi interesariuszami.
BRAMKA 4
Standaryzacja procesu, usprawnienie realizacji zadań, wdrożenie dzielenia się dobrymi praktykami, trwałość i elastyczność, oraz wdrożenie automatyzacji oraz robotyzacji w zdefiniowanych wcześniej obszarach.
Dowiedz się więcej o metodyce