DWA kluczowe filary, które sprawiają, że Pozytywna Produktywność jest tak skuteczna

Transparentność
“W branży usług jeśli wiesz dokładnie, na co przeznaczany jest czas Twoich pracowników – masz możliwość zarządzania podstawowym swoim aktywem”

Transparentność aktywizuje pracowników liniowych do obserwowania codziennych wyników, opartych o fakty i liczby. Wiedzą, na co przeznaczany jest czas, jakie są ich obecne rezultaty, problemy, jaki jest potencjał do rozwoju i mogą wizualizować wpływ swoich usprawnień na liczby.

Dowiedz się więcej

Nawyki zespołowe
„To, co odróżnia dobre zespoły od tych świetnych to umiejętność regularnego i trwałego odwzorowywania zachowań przynoszących sukces”

Nawyki Zespołowe umożliwiają pracownikom liniowym zbudować wspólne standardy pracy w zespole, stale usprawniać ich środowisko pracy i doświadczyć mocy usprawnień podczas aktywności zespołowych wykonywanych codziennie, co tydzień, co miesiąc, co kwartał.

Dowiedz się więcej

Mądre wdrożenie transparentności i nawyków zespołowych tworzy potężne koło zamachowe, żyzną glebę i solidny fundament do trwałej kultury zarządzania wynikami i ciągłego doskonalenia.

Dlaczego transparentność jest najprostszą drogą do osiągania lepszych rezultatów?

Transformacja Pozytywnej Produktywności rozpoczyna się zmapowaniem wszystkich aktywności realizowanych przez zespół, i przełożeniem strategii biznesowej na mierzalne wskaźniki, wspierające codzienną pracę. To dostarcza transparentnych, rzetelnych, opartych na pomiarze czasu danych do wykorzystania przez zespoły operacyjne – codziennie. Właściwe dane i ich wizualizacja są kluczem dla pracowników do zobaczenia, na czym powinni się skoncentrować.

Aby skorzystać z mocy transparentności, stosujemy HarmoDesk – proste narzędzie online, które może zostać wdrożone bardzo szybko, nawet w 1 dzień, i nie wymaga żadnych zmian w systemie transakcyjnym. Jest ono wykorzystywane przez wszystkich pracowników do monitorowania czasu codziennych zadań. Dane dostarczają rzetelnej informacji o czasie spędzanym na aktywnościach, identyfikacji najczęstszych problemów, zarządzania obciążeniem pracą i wiele więcej.

 

Dowiedz się więcej o doświadczeniach menedżerów i pracowników. Dlaczego HarmoDesk?

LIDERZY C-LEVEL 
Renata Kabas-Komorniczak

Partner, BPO Poland, Rödl & Partner

„Potrzebowaliśmy narzędzia mierzącego czas online, w zakresie bardzo szczegółowych aktywności, ponieważ jest to kluczowe z punktu widzenia biznesu BPO.”

rafał kozłowski
Rafał Kozłowski

CFO, Wiceprezes Asseco Poland

„Myślę, że najważniejszym efektem jest możliwość mierzenia naszych operacji. Bez pomiaru, nie możemy powiedzieć, czy osiągnęliśmy nasze cele […], nie możemy nawet dobrze policzyć naszych kosztów.”

Waldemar Hlebowicz
Waldemar Hlebowicz

Dyrektor Zarządzający, Raiffeisen Insurance

„Już po jednym miesiącu było widać efekty tego wdrożenia. Mogliśmy zobaczyć, zmierzyć i zaobserwować nową rzeczywistość.”

TEAM LIDERZY
Katarzyna Kielak-Kępa / Tomasz Henke

Team liderzy, BPO Poland, Rödl & Partner

 

„Po pierwsze, mamy transparentne dane do analizowania naszej pracy, czasu, aktywności, oraz tego, co możemy usprawnić, gdzie mamy szukać obszarów usprawnień”

Dorota Radomska

Customer Service Manager, Raben Logistics Poland

„Liczby są ważne. Pozwalają monitorować, wizualizują pracę, pomagają w podejmowaniu decyzji, pozwalają monitorować wskaźniki biznesowe i wspierają w weryfikacji rezultatów wdrażanych usprawnień”

MENEDŻEROWIE CIĄGŁEGO DOSKONALENIA
Tomasz Tuszyński

Operational Excellence Manager, BPO International, Rödl & Partner

„To była bardzo lekka implementacja, zajęła w zespołach parę dni i zespoły były gotowe do rejestrowania czasu i wykorzystywania tego oprogramowania.”

PRACOWNICY
Anna

Specjalistka, Raiffeisen Insurance

„HarmoDesk to proste narzędzie, łatwe do stosowania I nie wymaga żadnego dodatkowego szkolenia. Wyszkolenie nowej osoby zajmuje kilka minut. Ten program jest naprawdę prosty.”

Justyna

Specjalistka, Raiffeisen Insurance

„HarmoDesk pozwala kontrolować własne rezultaty I postępy. Możesz zobaczyć, jak wiele czynności zostało zrobionych konkretnego dnia i które muszą zostać jeszcze zrobione.”

Nina

Specjalistka, Raiffeisen Insurance

Moja praca jest teraz lepiej zorganizowana. Mogę skupić się na pracy, na moich obowiązkach, na zadaniach do podjęcia i realizacji. Nie muszę myśleć co jeszcze musi zostać zrobione.

Marta

Senior Associate, BPO Poland,  Rödl & Partner

„Zaakceptowałam go. Są różne aplikacje do pomiaru czasu w innych firmach. W porównaniu z nimi, HamoDesk w ogóle nie jest trudny.”

Dlaczego nawyki zespołowe uwalniają pełen potencjał specjalistów?

Nasze doświadczenie pracy z Klientami z sektora nowoczesnych usług biznesowych dowodzi, że używanie zbiorowej wiedzy i dzielenie się doświadczeniami stwarza wielką szansę na poprawę wyników zespołu i usprawnianie procesów.

Przekonaliśmy się, że najlepsza droga do uwolnienia tego potencjału leży we wdrożeniu nawyków zespołowych, które sprzyjają:

lepszemu dzieleniu się wiedzą

wspólnemu rozwiązywaniu problemów

równoważeniu obciążenia pracą

 

Nawyki zespołowe umożliwiają widoczną zmianę grupy indywidualistów, specjalistów, koncentrujących się na własnych zadaniach na Zespół – taki, który używa pracy zespołowej, aby poprawiać rezultaty. Taka zmiana w zespole może przebiec szybko i sprawnie przy wykorzystaniu metodyki Pozytywnej Produktywności. Wdrożenie nawyków zespołowych umożliwi praktyczne skorzystanie z efektów transparentności i ma bezpośredni wpływ na to, w jaki sposób pracownicy doświadczają zmiany. Nawyki zespołowe stwarzają możliwość uprawomocnienie zespołu do wykorzystywania faktów i liczb (zebranych w trakcie raportowania) – codziennie, co tydzień, miesięcznie, czy kwartalnie. Daje to możliwość angażowania wszystkich członków zespołu do zarządzania wynikami i ciągłego doskonalenia. Jest 7 nawyków zespołowych, które tworzą trwałe podstawy do kultury zarządzania wynikami i ciągłego doskonalenia.

Dowiedz się więcej na temat nawyków zespołowych:

Renata Kabas-Komorniczak

<

Partner, BPO Poland, Rödl & Partner

„Myślę, że głównym wyzwaniem we wdrażaniu leanu jest dobry start. Musisz zacząć tak, by w prosty sposób przekonać pracowników do tej idei. Nie poprzez zaproponowanie im zestawu narzędzi, ale zaszczepieniu odpowiednich nawyków, dobrych prostych nawyków i następnie ich podtrzymywaniu.”

Katarzyna Dworowska

Customer Service Team Coordinator, Raben Logistics Poland

„Nie obawiamy się rozmawiać. I sądzę, że zaczęliśmy bardziej sobie ufać.”

Menedżerowie i pracownicy, Raiffeisen Insurance Agency

„Codzienne spotkania z moimi pracownikami przed tablicą wizualizacyjną z wynikami pokazały, czym możemy zająć się w najbliższych dniach, tygodniach, czy nawet w okresie jednego miesiąca.” Anna Bałdyga, Department Manager, Raiffeisen Insurance.

Katarzya Hajduk

Customer Service Team Coordinator,  Raben Logistics Poland

„Dzięki spotkaniom dziennym, możemy aktualizować naszą wiedzę o KPIach, weryfikować trendy, jak wygląda to w dłuższym okresie czasu. Każdy z nas może od razu odpowiadać i raportować problemy, ale też prezentować pomysły usprawnień.”

Dowiedz się więcej o metodyce

JEDNA, prosta metodologia

TRZY wymiary rezultatów

CZTERY etapy wdrożenia